KAMUOYUNUN DİKKATİ'NE

Bugün bazı basın yayın organlarında çıkan, daha önce de yapıldığı şekliyle gerçeklikten uzak ve manüplasyonla algı oluşturmaya çalışan bu anlayış duvara toslamıştır.

Yüzme camiamız dirayetli  bir şekilde bu çirkin karalama kampanyasına karşı dik durmuş, camiamızın büyük bir aile olduğunu ispatlamıştır. Ben büyük camiamızın Başkanı olarak bu onurlu görevi sürdürürken şunu net ifade etmek isterim ki genç evlatlarımıza sahip çıkmak birincil görevimdir.

Bu haberi yaptıranlar malumdur, basın yayın organlarımızı yanlış yönlendiren bu odaklar en kısa sürede Mahkemelerimiz yoluyla ortaya çıkarılacaktır. Camiamızı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak için karalama kampanyası ile baskı oluşturup yol almaya çalışmışlardır. Bu yürüdükleri yolların sonu çıkmaz sokaklardır.

Başarılı milli takım sporcularımızın isimlerini utanmadan, ahlak sınırlarını da aşarak servis edenler şunu bilmelidir ki biz, milli takım sporcularımızla, ailelerimizle ve büyük yüzme camiamızla et ve tırnak gibiyiz, doğru olanın her zaman yanındayız.

Doğrularında er yada geç ortaya çıkmak gibi bir özelliği vardır. Türk Yüzmesini temsil eden Federasyonumuzu yıpratmak için gencecik sporcularımızı amaçlarına alet etmeye çalışan bu anlayışı şiddetle kınıyoruz.

 

Takdir yüce kamuoyunundur.

 

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU BAŞKANLIĞI


Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2017 18:53
  • İlgili Haberler
TYF-Turkcell
TYF-Turkcell
Rekorlar
Rekorlar