HAYALLERİME DALIYORUM, YÜZMEYİ ÖĞRENİYORUM PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Diyarbakır Valiliği tarafından oluşturulan ve Federasyonumuzun malzeme desteğiyle katkıda bulunduğu “Hayallerime Dalıyorum, Yüzmeyi öğreniyorum isimli proje Diyarbakırda tamamlandı. Dezavantajlı 6-17 yaş aralığındaki 800 öğrenciyi kapsayan proje Yenişehir ilçesindeki Köşkler Mahallesi Yüzme Havuzu’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Federasyonumuzdan Miniklere Malzeme Desteği

Hayallerinde yüzmeyi ilk sıraya koyan çocuklarımıza, eksiksiz eğitim alabilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığımız projesi dahilinde yüzme eğitimine destek için Federasyon Başkanımız Erkan YALÇIN’ın talimatıyla 800 çocuğumuz’a içerisinde mayo, havlu, bone ve gözlük takımlarının bulunduğu çantaların dağıtımı yapıldı. Ufacık bir hediyenin büyük mutluluklara dönüştüğü o anlar güzel görüntülere sahne oldu.

Federasyon Başkanımız Erkan YALÇIN:

 “Federasyon yönetimi olarak bizler tüm hayalleri gerçekleştirmek için yola çıktık.

Bakanlığımız ile birlikte çok güzel işlere imza atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz. İnşallah yeni projelerle daha çok çocuğa ulaşarak, daha büyük işler yapacağız. Ufacık hediyelerle kocaman yürekli çocuklarımızın gözlerindeki ışığın saçtığı maneviyat anlatılamayacak kadar güzel. Bizler  bu maneviyatı yüksek projelere destek olmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

 Bu güzel projede çok büyük emeği olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’ya, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir’e ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’a yüzme ailesi olarak teşekkürü bir borç biliyoruz.”Yayınlanma Tarihi : 14 Nisan 2017 18:34
  • İlgili Haberler
TYF-Turkcell
TYF-Turkcell
Rekorlar
Rekorlar