DÜNYA OKULLAR ARASI YÜZME ŞAMPİYONASINA KATILAN MİLLİ SPORCULARIMIZDAN 38 MADALYA
22-23 Nisan 2017 tarihlerinde Macaristan'ın Budapeşte şehrinde düzenlenen Dünya okullar arası yüzme şampiyonasına katılan Milli yüzücülerimiz Ülkemize toplamda 38 madalya kazandırarak büyük bir başarıya imza attılar.

Dünya okullar arası yüzme şampiyonasında madalya kazanan tüm sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

MADALYA KAZANAN SPORCULARIMIZ ;

100 metre serbest Gizem Güvenç - gümüş madalya
100 metre sırtüstü Sezin Eligül - gümüş madalya
50 metre kelebek Aleyna Özkan - altın madalya
50 metre kelebek Sezin Eligül - gümüş madalya
200 metre karışık Demirkan Demir - gümüş madalya
100 metre kurbağalama Demirkan Demir - altın madalya
200 metre karışık Tuncay Cenk Ceritoğlu - bronz madalya
200 metre karışık Melike Sertler - bronz madalya
100 metre sırtüstü İlayda Kargın - gümüş madalya
100 metre sırtüstü Ümitcan Güreş - gümüş madalya
50 metre kelebek Ümitcan Güreş - altın madalya
100 metre sırtüstü Elçin Türkmenoğlu -bronz madalya
100 metre kurbağalama Gülşen Beste Samancı - altın madalya
50 metre kelebek Deniz Özkan - gümüş madalya
100 metre kelebek Ümit Can Güreş - Altın madalya
100 metre kelebek' Elçin Tüerkmenoğlu  - Gümüş madalya
100 metre kelebek'te Yüksel Deniz Özkan  - Bronz madalya
50 metre sırtüstü Enes Kırveli  - Gümüş madalya
50 metre sırtüstü Sezin Eligül  - Altın madalya
100 metre Serbest Haktan Durmuş - Gümüş madalya
100 metre serbest Şevval Köseoğlu  - Altın madalya
200 metre serbest Defne Kurt  - Bronz madalya
100 metre kelebek Aleyna Özkan  - Altın madalya
100 metre kelebek Sezin Eligül - Gümüş madalya
50 metre sırtüstü İlayda Kargın - Gümüş madalya
50 metre sırtüstü Elçin Türkmenoğlu  - Bronz madalya
50 metre sırtüstü Tunçay Cenk Ceritoglu - Gümüş madalya
50 metre sırtüstü Yağızhan Şen  - Bronz madalya
50 metre serbest Gizem Güvenç  - Gümüş madalya
50 metre kurbağalama Gülşen Beste Samancı - Altın madalya
50 metre kurbağalama Demir Demirkan - Bronz madalya
50 metre serbest Yazığhan Şen  - Altın madalya
Çevre koleji (Sezin Eligül, Ilgın ilter, Defne Kurt, Gizem Güvenç) 4×50 metre karışık bayrak  - Altın madalya
Mersin TED Koleji (Enes kırveli, Murat Görkem Narman, Burak Balibeyoğlu, Kürşat Yılmaz 4×50 metre karışık bayrak - Bronz madalya
Bireysel  4x100 metre karışık bayrak bayanlar (Elçin Türkmenoğlu, Beste samancı, Yüksel, Deniz özkan, Şevval köseoğlu)  - Altın madalya
- Bireysel 4x100 metre karışık bayrak erkekler (Yağızhan Şen, Demirkan Demir, Ümit, Can Güreş , Haktan Durmuş )  - Altın madalya


















Yayınlanma Tarihi : 23 Nisan 2017 22:05
  • İlgili Haberler
TYF-Turkcell
TYF-Turkcell
Rekorlar
Rekorlar